Sah Prochessro – Turnee Şah Online, Forum , Evenimente

Sah Online, Turnee, Forum Şah, Evenimente Sah

Trofeul Sah Club Galati editia a II – a OPEN 2011

Posted by prochessro pe 20 Mai 2011

Trofeul Sah Club Galati editia a II – a OPEN 2011

Round 7 on 2011/05/20 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 13 I Galatanu Iulian-Marinica 4 5 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
2 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian IM Filip Lucian 1
3 7 CM Sandor Petrut FM Dobre Claudiu-Cristian 3
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 4 4 CM Gilea Lucian 4
5 8 I Martian Dragos-Daniel II Axente Alexandru 22
6 31 Anghel Romeo Richard I Petrini Gheorghe 9
7 10 NM Tufa Mihai 3 3 I Chisacov Marin 15
8 11 I Pisu Robert-Daniel 3 3 I Jugaru Lucian 14
9 12 CM Dan Cristian-Mihaita 3 3 I Andrei Daniel Valeriu 16
10 29 I Cristian Andrei I Bargan Giorgel 18
11 19 II Lazar Toma I Deaconu Mihai-Ionut 21
12 20 II Banu Florin II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
13 25 II Constandache Andrei-George II Codreanu Alex-Cosmin 27
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 2 2 I Calinoiu Constantin 17
15 26 I Brudiu Eduard-Narcis 1 2 II Ungureanu Florin 23
16 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 6 on 2011/05/19 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin ½ – ½ 4 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
2 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 4 ½ – ½ 4 IM Filip Lucian 1
3 4 CM Gilea Lucian ½ – ½ 4 CM Sandor Petrut 7
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 3 1 – 0 Anghel Romeo Richard 31
5 14 I Jugaru Lucian 3 0 – 1 3 I Galatanu Iulian-Marinica 13
6 15 I Chisacov Marin 3 0 – 1 I Martian Dragos-Daniel 8
7 16 I Andrei Daniel Valeriu ½ – ½ I Pisu Robert-Daniel 11
8 22 II Axente Alexandru 1 – 0 I Cristian Andrei 29
9 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 0 – 1 2 CM Dan Cristian-Mihaita 12
10 18 I Bargan Giorgel 2 ½ – ½ 2 II Banu Florin 20
11 27 II Codreanu Alex-Cosmin 2 ½ – ½ 2 II Lazar Toma 19
12 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 – 0 2 II Ungureanu Florin 23
13 17 I Calinoiu Constantin 1 1 – 0 II Constandache Andrei-George 25
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 1 1 – 0 1 I Brudiu Eduard-Narcis 26
15 9 I Petrini Gheorghe 3 ½ not paired
16 10 NM Tufa Mihai ½ not paired
17 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 5 on 2011/05/19 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 FM Dobre Claudiu-Cristian ½ – ½ 4 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
2 1 IM Filip Lucian 3 1 – 0 3 I Galatanu Iulian-Marinica 13
3 9 I Petrini Gheorghe 3 0 – 1 3 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
4 7 CM Sandor Petrut 3 1 – 0 3 I Jugaru Lucian 14
5 29 I Cristian Andrei 0 – 1 Anghel Romeo Richard 31
6 12 CM Dan Cristian-Mihaita 2 0 – 1 2 FM Daianu Cristian-Clement 5
7 8 I Martian Dragos-Daniel 2 ½ – ½ 2 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
8 11 I Pisu Robert-Daniel 2 ½ – ½ 2 II Axente Alexandru 22
9 20 II Banu Florin 2 0 – 1 2 I Chisacov Marin 15
10 19 II Lazar Toma ½ – ½ 2 I Andrei Daniel Valeriu 16
11 10 NM Tufa Mihai 1 – 0 I Deaconu Mihai-Ionut 21
12 17 I Calinoiu Constantin 1 0 – 1 1 II Codreanu Alex-Cosmin 27
13 25 II Constandache Andrei-George 1 ½ – ½ ½ II Stoianovici Irinel-Cristian 24
14 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 1 bye
15 4 CM Gilea Lucian 3 ½ not paired
16 18 I Bargan Giorgel ½ not paired
17 23 II Ungureanu Florin ½ not paired
18 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 4 on 2011/05/18 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 3 1 – 0 3 IM Filip Lucian 1
2 13 I Galatanu Iulian-Marinica ½ – ½ 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 3
3 4 CM Gilea Lucian 2 1 – 0 2 I Martian Dragos-Daniel 8
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 2 0 – 1 2 I Petrini Gheorghe 9
5 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2 1 – 0 2 CM Dan Cristian-Mihaita 12
6 15 I Chisacov Marin 2 0 – 1 2 CM Sandor Petrut 7
7 14 I Jugaru Lucian 2 1 – 0 NM Tufa Mihai 10
8 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin ½ – ½ I Pisu Robert-Daniel 11
9 31 Anghel Romeo Richard 1 – 0 I Bargan Giorgel 18
10 23 II Ungureanu Florin 0 – 1 I Cristian Andrei 29
11 16 I Andrei Daniel Valeriu 1 1 – 0 1 II Constandache Andrei-George 25
12 22 II Axente Alexandru 1 1 – 0 1 I Calinoiu Constantin 17
13 20 II Banu Florin 1 + – – 1 Pitaru Danut 30
14 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 0 – 1 ½ II Lazar Toma 19
15 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 1 bye
16 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 ½ not paired
17 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 ½ not paired

Round 3 on 2011/05/17 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 IM Filip Lucian 2 1 – 0 2 CM Gilea Lucian 4
2 7 CM Sandor Petrut 2 0 – 1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
3 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 2 1 – 0 2 I Chisacov Marin 15
4 13 I Galatanu Iulian-Marinica 2 ½ – ½ FM Daianu Cristian-Clement 5
5 12 CM Dan Cristian-Mihaita ½ – ½ I Jugaru Lucian 14
6 17 I Calinoiu Constantin 1 0 – 1 1 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
7 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 0 – 1 1 I Martian Dragos-Daniel 8
8 9 I Petrini Gheorghe 1 1 – 0 1 II Banu Florin 20
9 29 I Cristian Andrei 1 ½ – ½ 1 NM Tufa Mihai 10
10 11 I Pisu Robert-Daniel 1 ½ – ½ 1 Anghel Romeo Richard 31
11 18 I Bargan Giorgel ½ 1 – 0 1 II Axente Alexandru 22
12 19 II Lazar Toma ½ 0 – 1 ½ II Ungureanu Florin 23
13 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 0 – 1 ½ II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
14 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 0 – 1 0 I Andrei Daniel Valeriu 16
15 25 II Constandache Andrei-George 0 1 – 0 0 I Brudiu Eduard-Narcis 26
16 30 Pitaru Danut 0 1 bye

Round 2 on 2011/05/17 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 8 I Martian Dragos-Daniel 1 0 – 1 1 IM Filip Lucian 1
2 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 1 1 – 0 1 I Petrini Gheorghe 9
3 10 NM Tufa Mihai 1 0 – 1 1 FM Dobre Claudiu-Cristian 3
4 4 CM Gilea Lucian 1 1 – 0 1 I Pisu Robert-Daniel 11
5 14 I Jugaru Lucian 1 ½ – ½ 1 FM Daianu Cristian-Clement 5
6 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian 1 0 – 1 1 I Galatanu Iulian-Marinica 13
7 31 Anghel Romeo Richard 1 0 – 1 1 CM Sandor Petrut 7
8 16 I Andrei Daniel Valeriu 0 0 – 1 1 I Chisacov Marin 15
9 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 0 – 1 0 I Calinoiu Constantin 17
10 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 0 ½ – ½ 0 II Lazar Toma 19
11 20 II Banu Florin 0 1 – 0 0 II Constandache Andrei-George 25
12 30 Pitaru Danut 0 0 – 1 0 I Deaconu Mihai-Ionut 21
13 22 II Axente Alexandru 0 1 – 0 0 II Codreanu Alex-Cosmin 27
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 0 – 1 0 I Cristian Andrei 29
15 12 CM Dan Cristian-Mihaita 1 ½ not paired
16 18 I Bargan Giorgel 0 ½ not paired
17 23 II Ungureanu Florin 0 ½ not paired

Round 1 on 2011/05/16 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 IM Filip Lucian 0 1 – 0 0 I Andrei Daniel Valeriu 16
2 17 I Calinoiu Constantin 0 0 – 1 0 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
3 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 0 1 – 0 0 I Bargan Giorgel 18
4 19 II Lazar Toma 0 0 – 1 0 CM Gilea Lucian 4
5 5 FM Daianu Cristian-Clement 0 1 – 0 0 II Banu Florin 20
6 21 I Deaconu Mihai-Ionut 0 0 – 1 0 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
7 7 CM Sandor Petrut 0 1 – 0 0 II Axente Alexandru 22
8 23 II Ungureanu Florin 0 0 – 1 0 I Martian Dragos-Daniel 8
9 9 I Petrini Gheorghe 0 1 – 0 0 II Stoianovici Irinel-Cristian 24
10 25 II Constandache Andrei-George 0 0 – 1 0 NM Tufa Mihai 10
11 11 I Pisu Robert-Daniel 0 1 – 0 0 I Brudiu Eduard-Narcis 26
12 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 0 – 1 0 CM Dan Cristian-Mihaita 12
13 13 I Galatanu Iulian-Marinica 0 1 – 0 0 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
14 29 I Cristian Andrei 0 0 – 1 0 I Jugaru Lucian 14
15 15 I Chisacov Marin 0 1 – 0 0 Pitaru Danut 30
16 31 Anghel Romeo Richard 0 1 bye

Starting rank list

No. Name FED Rtg Club/City
1 IM Filip Lucian ROU 2467 Cs Micul Sahist Iasi
2 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2380 Cs Sah Club Galati
3 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2349 Csu Ploiesti
4 CM Gilea Lucian ROU 2262 Cs Sah Club Galati
5 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2260 Cs Otopeni
6 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2209 Cs Diana Galati
7 CM Sandor Petrut ROU 2182 Cs Vointa Satu Mare
8 I Martian Dragos-Daniel ROU 2034 Cs Sah Club Galati
9 I Petrini Gheorghe ROU 2010 Cs Diana Galati
10 NM Tufa Mihai ROU 2005 Cs Diana Galati
11 I Pisu Robert-Daniel ROU 1999 Cs Sah Club Galati
12 CM Dan Cristian-Mihaita ROU 1991 Cs Orizont 64 Braila
13 I Galatanu Iulian-Marinica ROU 1982 Cs Sah Club Galati
14 I Jugaru Lucian ROU 1968 Cs Sah Club Galati
15 I Chisacov Marin ROU 1888 Cs Sah Club Galati
16 I Andrei Daniel Valeriu ROU 1870 Cs Sah Club Galati
17 I Calinoiu Constantin ROU 1816 Cs Diana Galati
18 I Bargan Giorgel ROU 1802 As Metalosport Galati
19 II Lazar Toma ROU 1761 Cs Sah Club Galati
20 II Banu Florin ROU 1742 Cs Sah Club Galati
21 I Deaconu Mihai-Ionut ROU 1712 Cs Diana Galati
22 II Axente Alexandru ROU 1700 Cs Sah Club Galati
23 II Ungureanu Florin ROU 1607 Cs Sah Club Galati
24 II Stoianovici Irinel-Cristian ROU 1605 Cs Diana Galati
25 II Constandache Andrei-George ROU 1601 Cs Diana Galati
26 I Brudiu Eduard-Narcis ROU 1533 Cs Diana Galati
27 II Codreanu Alex-Cosmin ROU 1459 Acs Logismart Sibiu
28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin ROU 1355 Cs Sah Club Galati
29 I Cristian Andrei ROU 1354 As Miron Costin Galati
30 Pitaru Danut ROU 1208 Cs Sah Club Galati
31 Anghel Romeo Richard ROU 1201 Cs Sah Club Galati

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

 
%d blogeri au apreciat asta: